Спартак Варна

Спартак Варна се върна в елита след 13 години

Спартак Варна си осигури изкачване в елита след победа с 2:1 срещу Созопол. Така Варна отново ще има два отбора в efbet Лига, след като там е и Черно море. Спартак се завръща след 13-годишно прекъсване. Последният мач на тима в елита беше през 2009 г. – 2:2 с Локомотив София.

Созопол вкара от дузпа в 35-ата минута чрез Молдованов. След почивката соколите играха по-силно и обърнаха мача. Виктор Митев изравни в 48-та минута, а в 51-та Цветан Илиев вкара за 2:1. Така тимът стана недостижим на върха във Втора лига.

„Зад този голям успех стои вярата и трудът на всеки един, който носи „Спартак“ в сърцето си – ръководство, футболисти, фенове. Мечтите са толкова големи, колкото големи сме ние самите. Показахме го през изминалите две години и най-вече през последните месеци, в които мечтите ни бяха по-силни от всичко и ни окрилиха“, заявиха от клуба.