СПАЛ отложи празненствата на Юве – ВИДЕО

СПАЛ изненада Ювентус, обръщайки го с 2:1 в 32-ия кръг на Серия А. Юве се нуждаеше от точка, за да си гарантира осмата поредна шампионска титла. Поражението от новака обаче отложи празненствата на Старата госпожа.

Експериментален Юве

Бианконерите излязоха в експериментален състав за гостуването си. Голямата звезда Кристиано Роналдо остана извън групата. Шанс за изява получиха централният защитник Паоло Гоци и Григорис Кастанос. Това бе най-младият състав на торинци от 20 години насам. Средната възраст бе 25 години и 104 дни. 17-годишният Гоци стана най-младият играч в Серия А този сезон. Въпреки липсите в титулярния състав, торинци поведоха след час игра чрез Мойс Кийн.

СПАЛ - Ювентус
Паоло Гоци Иверу (вляво) в сблъсък с Алесандро Мурджиа
Обратът на СПАЛ

През втората част обаче домакините се възползваха максимално от отпускането в редиците на действащия шампион и обърнаха изцяло развоя. Първо Кевин Бонифаци изравни резултата в 49-та минута. После Серджо Флокари донесе успеха на СПАЛ. Първият гол на 37-годишният Флокари срещу Юве бе преди 13 години за Месина.

За домакините това бе огромна крачка към спасението. Тимът е вече на седем точки пред намиращия се под чертата Емполи.

За Юве това бе втора загуба през сезона. Предишната отново бе във визита – на Дженоа. Тимът на Масимилиано Алегри обаче все пак може да стане шампион. За целта Наполи не трябва да спечели гостуването си на Киево.