Челси - Саутхемптън

Саутхемптън измъкна 3:3 от Челси с гол в 92-ата минута

Челси и Саутхемптън направиха 3:3 в мач от петия кръг на Висшата лига, игран на „Стамфорд Бридж“. Гостите измъкнаха ремито с изравнителен гол на Яник Вестергорд в 92-та минута.

Двубоят започна отлично за лондончани, които поведоха с два гола още преди да е изминал половин час. И двете бяха вкарани от Тимо Вернер. Голмайсторът на светците Дани Ингс върна един гол точно преди почивката. После Че Адамс изравни в 57-та минута.

Тимът на Франк Лампард отново дръпна напред две минути по-късно. Разписа се друго от новите попълнения – Кай Хаверц. Саутхемптън обаче не се предаде и успя да изравни в продължението на двубоя.

По този начин Челси остава само с две победи от първите си пет мача. Сините са на шесто място в класирането с осем точки. Саутхемптън е на 10-та позиция с актив от 7 точки.