Саутхемптън - Нюкасъл

Саутхемптън за първи път е лидер във Висшата лига

Саутхемптън поведе в класирането на Висшата лига за първи път в историята си. Това се случи по-малко от година, след като отборът беше разгромен с 9:0 от Лестър. Светците се изкачиха на върха след 2:0 над Нюкасъл в осмия кръг.

На „Сейнт Мерис“ домакините поведоха в резултата още в седмата минута чрез Че Адамс. Това беше трето попадение за него през сезона. Осем минути преди края Стюарт Армстронг подсигури трите точки за своите. Тимът на Ралф Хазенхютъл доминираше през целия мач, въпреки че беше без голмайстора си Дани Ингс. Саутхемптън отправи 12 удара към противниковата врата срещу едва три на „свраките“, и държеше топката в 61% от времето.

С този успех Саутхемптън се изкачи временно на първото място с 16 точки, колкото има и Ливърпул. Червените гостуват на Манчестър Сити утре. Нюкасъл заема 11-та позиция с актив от 11 точки.

В другия мач от вечерта Брайтън и Бърнли направиха равенство 0:0 край южния бряг.