Юнайтед - Хъдърсфийлд
Матич вкарва за 1:0

Солскяер дебютира с лесна победа на „Олд Трафорд“

Оле Гунар Солскяер записа победа в домакинския си дебют на „Олд Трафорд“. Манчестър Юнайтед спечели с 3:1 срещу Хъдърсфийлд и взе втори пореден успех. Преди дни червените дяволи разгромиха Кардиф с 5:1. Така норвежецът стана едва петият мениджър на тима, спечелил първите си два мача. Преди него това са правили само ТиДжей Уолуърт, Мат Бъзби, Дейв Секстън и Жозе Моуриньо.

Неманя Матич откри резултата за Юнайтед. Той се разписа в 28-ата минута след добавка отблизо. Преди това Йонас Льозл извади удари на Рашфорд, Лингард и Линделоф.

Погба бележи

През второто полувреме Пол Погба добави още две попадения за домакините. Той се разписа в 64-а и 78-а минути, като вече има седем гола през сезона. Гостите, вече последни в класирането, имаха доста положения, но вкараха само веднъж. При това твърде късно – в 88-а минута, когато се разписа Йоргенсен.

Оле Гунар Солскяер

Погба върши чудеса за Солскяер

Едно от нещата, които норвежецът веднага подобри е настроението в клуба. И това си личи най-вече по представянето на Пол Погба. Върнат между титулярите, във втори пореден мач, той е във вихъра си. Французинът бе играч на мача срещу Кардиф, а сега отново бе над всички. С най-много докосвания (117), подавания (90) и удари (5) от всички на терена. Погба има два гола и две асистенции при Солскяер – колкото в последните 12 мача при Моуриньо.