Кардиф - Юнайтед

Солскяер дебютира с 5:1 в Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед игра с много желание и стигна до изразителен успех с 5:1 в гостуването си на Кардиф Сити. Това бе първи двубой за червените дяволи под ръководството на Оле Гунар Солскяер. В началото на седмицата той смени Жозе Моуриньо на мениджърския пост в тима.

Начало на разгрома постави Маркъс Рашфорд с гол от пряк свободен удар още в третата минута. Андер Евера удвои преднината на гостите в 29-ата минута. Но испанският халф Виктор Камараса съкрати изоставането на домакините с гол от дузпа в 38-ата минута. Само три минути по-късно Антони Марсиал покачи на 3:1.

Лингард бележи два пъти за Юнайтед

През второто полувреме Джеси Лингард се разписа на два пъти, за да се стигне до категоричния успех на Юнайтед. Оле Гунар Солскяер оглави отбора по-рано тази седмица, заменяйки Жозе Моуриньо.

С трите точки червените дяволи събраха 29 и са на шесто място в класирането.

Солскяер – по пътя на Сър Алекс Фъргюсън

Юнайтед не беше вкарвал пет гола от последния мач на Сър Алекс Фъргюсън начело. Това се случи през май 2013-а, в сблъсъка срещу Уест Бромич (5:5). Погба беше титуляр за норвежеца, както и Марсиал, който записа мач номер 100 в първенството. Другите две промени бяха включването на Люк Шоу и Фил Джоунс.

Любопитно е, че когато Кардиф изпадна през 2014-а, начело на тима бе именно Солскяер. Той изкара девет месеца и в клуба и се върна в Уелс 1556 дни, след като бе уволнен.