Солидни победи за Атлетико Мадрид и Марсилия

Атлетико Мадрид - Локомотив Москва
Диего Коста наказа и Локомотив Москва

Атлетико Мадрид направи сериозна крачка към четвъртфиналите на Лига Европа. Дюшекчиите победиха с 3:0 Локомотив Москва и ще чакат много по-спокойно реваншаш след седмица. Сол Нгуес и Диего Коста се разписаха за 2:0, а в Коке в последната минута успокои тима на Диего Симеоне за 3:0. Това беше шеста поредна домакинска победа без допуснат гол за Атлетико. Коста пък реализира своето шесто попадение в 12 срещи след завръщането си.

Спорна дузпа вгорчи успеха на Марсилия

Олимпик Марсилия изигра силен мач и победи Атлетик Билбао с 3:1. Лукас Окампос откри резултата още в началото, а Димитри Пайе удвои преднината в 14-ата минута. В края на полувремето реферът отсъди спорна дузпа в полза на гостите за игра с ръка на Адил Рами. Ариц Адурис не сбърка от бялата точка за 2:1. Окампос се разписа за втори път в срещата в 57-ата минута и оформи крайното 3:1.

Четири гола за едно полувреме в Рим

На стадион „Олимпико“ в Рим Лацио и Динамо Киев завършиха 2:2, като и четирите гола бяха отбелязани през второто полувреме. Виктор Циганков даде преднина на Динамо в 52-ата минута, а само две минути по-късно Чиро Имобиле изравни. В 62-ата минута Фелипе Андерсон изведе Лацио напред. Бразилският нападател на украинците Жуниор Мораес обаче изравни 11 минути преди края.