Валенсия - Реал Мадрид

Солер вкара хеттрик от дузпи при 4:1 над Реал – ВИДЕО

Карлос Солер вкара три дузпи при необичайната победа на Валенсия с 4:1 над Реал Мадрид. Четвъртият гол за домакините в странния мач беше реализиран от играч на Белия балет – Варан си вкара автогол.

Кралският клуб, спечелил последната си визита – 3:1 над Барселона – игра по-добре. Тимът на Зинедин Зидан откри в 23-ата минита чрез Карим Бензема. Попадението беше логично на фона на по-добрата игра на Реал. После обаче нещата се объркаха.

Солер изравни от дузпа в 35-ата минута. При това той трябваше да я пребива, но се справи успешно. Това беше първи и единствен точен удар за домакините през първото полувреме. В 43-ата минута обаче Варан си вкара автогол – 2:1.

Вдъхновен от обрата Валенсия стигна много бързо до трето попадение след почивката. Нова дузпа и нов гол за Солер – 3:1. Този път наказателният удар беше отсъден за нарушение на Марсело срещу Макси Гомес. Той беше даден минута, след като Реал имаше шанс да изравни. Девет минути по-късно всички свърши. Реферът даде трета дузпа, която отново беше реализирана от неочаквания герой – 4:1. Този път наказателният удар беше даден за игра с ръка на Серхио Рамос.

Така Валенсия записа първа победа от 4 мача и се изкачи до девето място в класирането с 11 точки. Реал е четвърти с 16 точки.