Соколов с 20 точки за успех на Световното клубно първенство

Цветан Соколов

Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе Чивитанова се класираха за полуфиналите на Световното клубно първенство по волейбол. Българинът бе най-резултатен при драматичния успех над Зенит Казан. Кучине Лубе спечели с 3-2 (20-25, 25-22, 24-26, 25-23, 19-17).

Сблъсъкът между италианския гранд и защитаващият титлата си Зенит, напълно оправда предварителните очаквания – истински волейболен трилър.

Соколов и компания спасиха четири мачбола

Соколов и компания на два пъти изоставаха в резултата, но след 25-23 в четвъртия гейм вкараха мача в тайбрек. В решаващата 5-а част тимът от Казан имаше огромно предимство и стигна до 4 точки за спечелване на мача при 14-10. Изправени до стената волейболистите на Лубе, успяха да се измъкнат от трудната ситуация. И да стигнат до крайния успех след 19-17.

Соколов стана най-резултатен за своя тим с 20 точки. 18 добави Робертланди Симон, а с 15 завърши Йоанди Леал. За Зенит Ървин Нгапет реализира 22.

Лубе се реваншира за загубата миналата година

Така Лубе взе реванш за загубата от същия съперник във финала на надпреварата през миналата година. Тимът продължава към полуфиналите заедно с Факел Нови Уренгой. Мач преди края на груповата фаза Зенит е на третото място без победа и отпада от турнира.