Смит Роу, Арсенал

Емил Смит Роу вкара първия си гол за Арсенал

Тийнейджърът Емил Смит Роу вкара първия си гол за Арсенал при победата с 3:0 над Карабаг. Това бе осми пореден успех за тима на Унай Емери във всички турнири. Подобно нещо не се е случвало от април 2015-а.

Дебют като титуляр за Смит Роу

Преди месец 18-годишният Смит Роу стана първият футболист, роден след 2000-а година, който играе за лондончани. Вчера юношата на тима дебютира като титуляр в Лига Европа. Високоцененият младежки национал на Англия се разписа в 53-а минута на сблъсъка. В атаката бяха замесени и неговите партньори в атака – Дани Уелбек и Алекс Иуоби. Преди него гол вкара Сократис Папастопулос, а последното попадение бе дело на Матео Гуендузи.

Девет промени за Унай Емери

Унай Емери бе направил осем промени в своя тим, но въпреки това в Арсенал имаше осем национала. Испанецът заложи на 3-4-3 за първи път, откакто е в Лондон. Освен това през второто полувреме той пусна в игра Йозил и Лаказет, с което показа, че взима турнира на сериозно. Емери има три трофея от Лига Европа със Севиля.