Тамара Зиданшек

Зиданшек спря Томова за финал в Богота

Словенката Тамара Зиданшек победи Виктория Томова на полуфинал в турнира от сериите WТА 250 в Богота. Българката отстъпи на петата в схемата и №93 в света след 3-6, 5-7. Надпреварата в Колумбия има награден фонд 235 238 долара.

Вики игра за първи път в кариерата си на полуфинал в турнир от сериите WТА. Преди този мач тя елиминира германката Ана Лена Фрийдзам, която е номер 125 в световната ранглиста, № 123 в света Яфан Уан от Китай и № 171 Нуриа Парисас Диас от Испания.

Томова започна с пробив в първия сет, но взе само два от следващите осем гейма и го загуби с 3-6. Вторият сет започна блестящо за българката – тя поведе с 4-1. После обаче Зиданшек взе следващите четири гейма за 4-5. При този резултат словенката сервира за мача, но Вики направи брейк и изравни на 5-5. Томова обаче загуби следващите два гейма, а с това и мача.