Словения

Словения разби Полша и е на финал на Европейското

Мъжкият национален отбор по волейбол на Словения се класира на финала на Европейското първенство. Волейболистите на Алберто Джулиани се наложиха над световните шампиони от Полша с 3:1 в Любляна. В отделните геймове – 25:23, 24:26, 25:22, 25:23.

Така словенците ще се борят за титлата за втори път в историята си. Предишният бе през 2015 г., когато загубиха с 0:3 гейма от Франция.

Най-резултатен за успеха бе Тине Урнаут с 18 точки (2 аса, 2 блокади). 15 точки добави Клемен Чебул (1 ас, 1 блокада). За съперника Уилфредо Леон бе над всички с 22 точки (4 аса, 3 блокади). 14 токчи реализира Михал Кубяк (1 ас), но усилията им не бяха достатъчни за победа.

Битката за златото е в неделя от 18:30 ч. Малкият финал е от 19:00 ч. Във финала Словения ще играе с победителя от втория полуфинал, в който се срещат Сърбия и Франция.