България - Словения
Снимка: volleyballworld.com

Словения също не прости на волейболните национали

Националите на България по волейбол завършиха със загуба участието си в Лигата на нациите. Нашите паднаха с 0:3 (23:25, 16:25, 18:25) от Словения. Това беше 13-а загуба за състава на Силвано Пранди в 15 мача. Националите завършиха турнира на предпоследното 15-о място със само две победи.

Поражението е шесто поредно за българския тим в турнира. Освен това в пети пореден двубой нашите не успяха да вземат гейм на съперника си. За България Денис Карягин и Аспарух Аспарухов отбелязаха по 10 точки. Аспарух обаче си призна, че не е бил на ниво. „Макар и последен мач беше много сложен. Не играхме добре, допуснахме твърде много грешки, особено аз. Това е добър урок. Трябва да подобрим всеки аспект в играта си – технически, физически, тактически“, каза Аспарухов.

В класирането след мачовете от редовния сезон на Лигата на нациите Словения завършва на трето място. Пред тима са Бразилия и Полша. Четвърти е Франция. Именно тази четворка ще разпредели медалите в плейофите.