Словения - Дания
Снимка: x.com/EURO2024

Словения и Дания направиха първото реми на Евро 2024

Словения и Дания направиха 1:1 в първото реми на Евро 2024. Това е и първият мач от началото на еврофиналите, в който имаше по-малко от три гола. Другите отбори в тази група са Англия и Сърбия.

Кристиан Ериксен, който преди три години колабира на терена по време на Евро 2020, вкара гола за Дания през първото полувреме. Янжа изравни за словенците 13 минути преди края на двубоя. Така скандинавците продължават със само една победа в откриващите си 10 мача на финали. Тя беше срещу Нидерландия през 2012 г. За Словения пък това е едва четвърти мач на европейско първенство. Тимът има три равенства и една загуба.

Дания игра по-добре и задържаше повече топката, но не се възползва от положенията си.  Преди Ериксен да вкара в 17-ата минута пропусна Кристенсен. След гола Ериксен имаше три шанса да покачи на 2:0, но ги пропусна. За словенците положения да изравнят пропуснаха Шешко и Шпорар.

Гнезда-Черин през второто полувреме също не успя да изравни. После Шпорар не уцели вратата, а Шешко уцели греда. Все пак Словения успя да изравни в 77-ата минута, когато Ерик Янжа преодоля Шмайхел.