Словения

Словения шокира и шампиона Русия на Евроволей 2019

Полша и Словения се класираха за финалната четворка на Европейското първенство по волейбол. Те спечелиха убедително своите мачове от четвъртфиналите на надпреварата. Двата тима ще се изправят един срещу друг в спор за място на финала. Полуфиналът е в Любляна в четвъртък вечер.

Словения, които на осминафиналите победи българския национален отбор с 3:1,  продължи с добрите си изяви. Пред рекордните 11 225 зрители домакините надиграха един от фаворитите за титлата Русия с 3:1 (25:23, 25:22, 21:25, 25:21). Така словенците стигнаха за втори път в своята история до полуфиналите. До този момент те дори не бяха взели гейм в четири мача с Русия. Сборная пък пропусна шанса да защити титлата, която спечели преди две години в Полша.

Полша се разправи с Германия

В друг мач от миналата вечер Полша разби вицешампиона Германия с 3:0 (25:19, 25:21, 25:18). Така поляците продължават към борбата за медалите – нещо, което не им се е случвало от 2011-а насам. Най-много точки за Полша – 18 – отбеляза Вилфредо Леон.