Словакия
Снимка: x.com/EURO2024

Словакия би Белгия след два отменени гола

Словакия поднесе първата голяма изненада на Евро 2024 до момента – 1:0 над фаворита в група Е Белгия. Единственото попадение вкара крилото на Славия Прага Иван Шранц в седмата минута.

Два гола за Белгия, отбелязани от Ромелу Лукаку през второто полувреме, бяха отменени с помощта на ВАР. В първия случай беше маркирана засада, във втория – игра с ръка на резервата Лоис Опенда.

Иначе отборът на Белгия имаше надмощие през по-голямата част от мача, създаде и доста голови ситуации, но не успя да реализира редовно попадение. В другата среща от групата Румъния разби с 3:0 Украйна. В следващия кръг на 22-и юни Белгия играе с Румъния, а Словакия – с украинците.

На предишния голям турнир – Мондиал 2022 – белгийците също започнаха като фаворит. Те обаче отпаднаха още в груповата фаза.