Полша - Словакия
Снимка: twitter.com/EURO2020

Словакия удари Полша с 2:1 на старта

Словакия започна с победа Евро 2020 – 2:1 над Полша. Словаците направиха много добро първо полувреме, а през второто се възползваха от това, че поляците останаха с човек по-малко. Успехът е втори за страната на еврофинали.

Словакия откри резултата още в 18-ата минута. Тогава Мак направи отлична солова акция и принуди Счесни да си вкара автогол за 0:1. Така Счесни стана първият вратар с автогол на еврофинали.

Полша отговори в началото на втората част чрез Линети – 1:1. След час игра обаче поляците останаха с човек по-малко – Криховяк получи червен картон. Само седем минути по-късно Словакия отново поведе. Хамшик центира и централният защитник Скриниар вкара за 1:2.

До края Полша имаше няколко добри положения да изравни, но не успя да го направи. Най-близо до 2:2 бяха Левандовски и Беднярек обаче не уцелиха вратата от отлични позиции.