След убийството: Проверяват информацията в телефона на Алексей Петров.
До момента няма нито заподозрян, нито арестуван, както като поръчител, така и като пряк извършител.
Близо четири месеца след убийството на Алексей Петров – назначиха експертиза на телефона на бизнесмена. Това обяви административният ръководител на СГП Илиана Кирилова.
„При отваряне на телефона, вероятно ще бъдат запълнени някои празноти в разследването или ще получим нова информация. Телефоните са отражение на живота ни и дават доста информация”, посочи тя.
Административният ръководител на СГП уточни, че трудно са намерени вещи лица, които да „отворят” телефона на Петров. Все още не е известно след колко време експертизата ще бъде готова.
61-годишният бизнесмен бе убит в столичния квартал „Драгалевци“, на пътя, който води към хижа „Алеко“. Сигналът за стрелбата бе получен в МВР в 12.20 ч. на 16 август.
При стрелбата пострада 48-годишна жена, която е била с Петров. Седмица след покушението от МВР очертаха водещите версии – отмъщение или дългове, издирването на извършителите и поръчителите продължава.
Две огнестрелни рани – в тялото и в главата – са причинили смъртта на Алексей Петров.
По бизнесмена е стреляно с автоматично оръжие със специални боеприпаси – патрони с хидрошоков ефект. Това показват резултатите от съдебномедицинската експертиза.
При покушението срещу бизнесмена пострада и жена.