Швеция - Англия

След два гола с глава Англия е на полуфинал – СНИМКИ

Англия се класира за полуфиналите на Мондиал 2018 след комфортна победа над Швеция. Островитяните спечелиха с 2:0 срещу скандинавците, като и двата гола дойдоха след удари с глава. Мачът очаквано не блестеше чисто футболно, но пък предложи здрава битка и безкрайно много високи топки.

Резултатът бе откри след половин час игра. Ашли Йънг центрира от ъглов удар и Хари Магуайър прати топката в мрежата. Това бе неговият първи гол за националния отбор. А пък англичаните продължиха забележителната си статистика от статични положения – осем от всичките им попадения на финалите са дошли по този начин. Магуайър пък стана четвъртият играч на островитяните, открил сметката си на елиминации на световно първенство. Преди него това са направили Алан Мълъри, Дейвид Плат и Рио Фърдинанд.

Магуайър вкарва за 0:1

До края на първата част отборът на Гарет Саутгейт имаше отлична възможност да поведе с 2:0, но Рахийм Стърлинг я пропусна. Той беше изведен сам срещу Олсен от Хендерсън, но вратарят спаси. Добавката пък бе блокирана от защитник.

Олсон спасява Швеция
Втори гол за Англия

Само две минути след почивката Швеция изпусна отлична възможност да изравни. Маркус Берг засече с глава центриране отляво и насочи топката до гредата, но Пикфорд спаси.

Пикфорд спасява удар на Берг

Островитяните обаче продължаваха да бъдат по-бързи и по-хитри и логично стигнаха до втори гол. Лингард центрира отдясно, а Дели Али, оставен непокрит на задната греда, с лекота реализира. Така той стана едва петият футболист на Англия, вкарал гол в Русия. И вторият най-млад в историята на тима след Майкъл Оуен. Оуен се разписа на 18 години и 190 дни срещу Румъния през 1998-а, а Деле Али е на 22 години и 87 дни.

Голът на Деле Али
Още две отлични спасявания на Пикфорд

Вторият гол във вратата на Тре кронур извади скандинавците от летаргията и те се втурнаха напред. Но не успяха да преодолеят Пикфорд. Първо вратарят извади удар на Виктор Клаесон, а след това и на Берг.