Ботев Пловдив - Славия
Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv

Славия тотално надигра Ботев в Пловдив

Славия спечели ценен успех при визитата си на Ботев Пловдив с 1:0 в 24-ия кръг на efbet Лига. Двубоят беше повторен дебют за Златомир Загорчич в елита. Преди няколко дни тимът му падна с 0:1 от Арда в реванша от полуфиналите за Купата.

Белите стигнаха до трите точки след попадението на Ивайло Димитров в 14-та минута. Той се разписа след асистенция на Филип Антовски. Малко по-късно удар на Макрилос беше избит от защитник на домакините. В края на първата част Антовски пък нацели гредата на канарчетата.

До края столичани удържаха крехката си преднина и играха по-добре. Те имаха две-три чисти положения, а още веднъж домакините изчистиха от голлинията. Ботев имаше претенции за дузпа за игра с ръка, но Волен Чинков не я отсъди.

С успеха Славия се приближи на две точки от канарчетата, които два кръга преди края на редовния сезон са над чертата. В следващия си мач белите приемат друг закъсал тим – Ботев Враца. Пловдивчани са гости на Черно море.