Славия - ЦСКА 1948
Снимка: facebook.com/fcCSKA48

Славия се спаси, Етър се измъкна от последното място

Славия почти си осигури оставане в елита през следващия сезон, след като победи Монтана с 2:0 като гост. На стадион „Огоста“ Ерол Дост даде преднина на белите в 39-та минута. Нападателят Питър Макрилос подпечата успеха на столичани в 65-та минута.

Тимът на Златомир Загорчич вече има три победи и равенство след началото на плейофната фаза на шампионата. Славия има общо 33 точки, пет повече от 12-ия Ботев Враца и осем повече от предпоследния Етър. Това означава, че вече няма как Славия да изпадне директно. Тимът се нуждае от равенство при гостуването си във Враца в следващия кръг, или победа в домакинството на Етър след това, за да си осигури оставане в елита и на теория.

Монтана остава на дъното с 24 точки. До вчера там беше Етър, но виолетовите надвиха с 2:0 Ботев Враца. Това беше първи успех за Етър след три поредни загуби. Голмайсторът Петър Боруков даде преднина на своите в 42-та минута. Малко преди края и двата тима останаха с човек по-малко след червени картони за Хосе Кордоба и Петър Атанасов. В допълнителното време Ловре Кнежевич подпечата успеха на търновци.