Левски - Славия
Снимка: levski.bg

Славия победи Левски в столичното дерби

Славия взе столичното дерби с Левски в първия кръг от новия сезон в елита. Белите стигнаха до обрат с 2:1 при гостуването си на сините. Това беше 146- издание на дербито. И четвърта победа за Славия в последните пет мача между двата отбора във всички турнири.

Марин Петков откри резултата в 16-ата минута. Това беше и първата по-добра възможност за домакините. Малко преди това белите бяха ударили греда. Само пет минути след гола за Левски Емил Виячки изравни. Той вкара след центриране от пряк свободен удар. Гостите стигнаха до победата след бърза контраатака и попадение на Калоян Кръстев в 68-ата минута.

Проблем за Левски беше и контузията на капитана Радослав Цонев. Той напусна терена през първата част заради разтежение в прасеца, като след това сините определено имаха затруднения.