Левски - Славия
Снимка: facebook.com/fpfleague

Славия пак се справи с Левски, този път с 2:1

Славия победи за втори път Левски този сезон – сега с 2:1 на стадион „Георги Аспарухов“. Така белите удължиха серията на сините без успех на седем мача – пет ремита и две загуби в дербито. Този път тимът на Станимир Стоилов обаче може да се сърди само на себе си. Левски поведе, след което изпусна дузпа. А Славия изравни в края и в добавеното време вкара за 1:2.

Иначе белите стигнаха до гол още в третата минута. Попадението на Ахмед Ахмедов обаче не беше зачетено заради засада. В 20-ата минута тимът на Станимир Стоилов вкара за 1:0. Цунами центрира, а Ивелин Попов реализира с глава.

В 54-ата минута Левски получи дузпа – заради игра с ръка на Галин Иванов. Ивелин Попов стреля, но Светослав Вуцов спаси шута му.

В 77-ата минута белите изравниха. След центриране от ъглов удар Шеху свали с глава за Емил Виячки – 1:1. Обратът стана факт в 90-ата минута. Галин Иванов чукна с пета към Ерол Дост и юношата на Лудогорец вкара с шут извън наказателното поле.