Лудогорец, Лига Европа

Лига Европа: Славия отпадна, Локо Пловдив продължава

Локомотив Пловдив се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа. Славия обаче отпадна. И двата български отбора не играха особено добре. Същото по-рано направи и ЦСКА-София, измъчил се за 2:1 над малтийския Сайрънс.

Локо Пловдив надви като гост черногорския Искра Даниловград с 1:0. Трудният успех за тима на Бруно Акрапович дойде с гол от дузпа четвърт час преди края. Тя беше вкарана от капитан Димитър Илиев. наказателният удар беше отсъден за нарушение на Лука Малешевич срещу Милош Петрович. За действащия двукратен носител на Купата на България и Суперкупата на страната това бе трета последователна победа във всички турнири след двете за първенство срещу Ботев Враца (2:1) и Славия (2:0).

Славия отпадна от Лига Европа след късни голове

Славия падна с 1:2 при визитата на албанския Кукеси. И трите попадения в срещата паднаха през втората част. Домакините поведоха чрез Патрик Фрайдей от дузпа. Калоян Кръстев възстанови паритета десетина минути преди края на редовното време. Малко след това обаче белите инкасираха втори гол, реализиран от Годберг Купър.