Славия - Левски
Снимка: levski.bg

Славия излъга Левски с човек повече

Славия победи Левски с 1:0 на своя стадион в „Овча купел“ в 9-ия кръг на efbet Лига. Сините играха близо час с човек по-малко близо в най-старото дерби.

Победното попадение за белите отбеляза Калоян Кръстев в 36-ата минута. Това беше и първи удар на домакините в очертанията на вратата на Левски. Две минути по-късно задачата на гостите се утежни изключително заради глупава постъпка на Живко Атанасов. Защитникът изблъска в гърдите Атанас Кабов и получи директен червен картон.

Въпреки численото си преимущество Славия игра предпазливо до края. Левски направи всичко възможно, за да изравни, но без успех.

Успехът беше втори за белите и първи в завръщането на треньора Тарханов. Тимът обаче остава предпоследен със 7 точки. Левски остава на 9-а позиция с 11 точки. В следващия кръг сините посрещат Черно море, а Славия гостува на ЦСКА 1948. По-рано днес ЦСКА 1948 направи 0:0 с Ботев във Враца.