Левски - Славия
Снимка: БГНЕС

Славия удари Левски с 2:1 на „Герена“

Славия победи Левски с 2:1 в двубой от 23-и кръг на efbet Лига. Най-старото столично дерби се игра през няколко хиляди зрители на стадион „Георги Аспарухов“. Белите бяха по-добри през целия мач и заслужено стигнаха до успеха.

Славия поведо в резултата с гол още в седмата минута на Ивайло Димитров. Той беше изведен от Филип Кръстев и с хубав удар преодоля Милан Миятович. В 13-ата минута гостите можеха да увеличат аванса си, но удар на Димитров попадна в главата на Миятович. В 16-ата минута Паулиньо получи контузия и Петър Хубчев бе принуден да направи смяна, пускайки Дени Алар.  В 26-ата минута Филих Кръстев се озова на добра позиция, но от няколко метра стреля над напречната греда.

Две минути по-късно Левски изравни. Найджъл Робърта възстанови равенството след центриране на Дени Алар от корнер. В 40-ата минута Кръстев се озова сам срещу Миятович, но стражът на сините изби.

Второто полувреме също не започна добре за домакините, които се спасиха като по чудо в 49-ата минута. Тигава след удар на Ивайло Димитров топката срещна страничната греда, а след това попадна в ръката на Деян Лозев. Реферът Волен Чинков прецени, че не трябва да бъде отсъдена дузпа. Димитров обаче бе точен за втори път в срещата пет минути по-късно. Той бе изпуснат от защитниците на Левски и от близко разстояние прати топката в мрежата.

Малко преди края Дени Алар получи директен червен картон, след като изрита без топка Янис Карабельов.

Така Левски остава без победа през пролетта. Освен това тимът на Петър Хубчев не успя да се възползва от грешните стъпки на Локомотив Пловдив и ЦСКА-София, които също загубиха мачовете. Сините имат 45 точки, колкото и втория Локомотив Пловдив. Славия заема пето място с 39 точки.