Славия - Левски
Снимка: БГНЕС

Славия пак наказа Левски за купата

Славия продължи тенденцията да спира Левски в турнира за купата на България. Белите спечелиха с 2:1 и се класираха за полуфиналите.

И трите гола в най-старото дерби паднаха в края на двубоя. Славия поведе в 77-ата минута с гол на Питър Макрилос. Левски стигна до изравнително попдадение в 86-ата минута чрез Марин Петков. Калоян Кръстев обаче вкара за 2:1 в 89-ата минута.

Славия можеше да остане с човек по-малко в края на първото полувреме. Тогава Димитър Рангелов влезе грубо в краката на Симеон Славчев, но съдията Радослав Гидженов реши, че няма да покаже втори жълт картон на капитана на белите.

Арда отстрани ЦСКА 1948

По-рано през деня Арда също стигна полуфинал за купата. Кърджалийци победиха ЦСКА 1948 с 1:0. Единственото попадение в срещата падна в 56-ата минута и беше дело на Спас Делев. Той се разписа с глава след центриране на Тонислав Йорданов.

Домакините натиснаха в опит да изравнят и имаха няколко отлични шанса до края. Иван Караджов обаси спаси всичко.