Лестър - Славия Прага

Славия изхвърли Лестър, Леверкузен и Хофе също отпаднаха

Славия Прага поднесе една от големите изненади в Лига Европа, след като елиминира Лестър Сити. Други фаворити, които напуснаха турнира, са още Байер Леверкузен и Хофенхайм. И трите отпаднали клуба загубиха домакинствата си.

Лестър беше без контузения Мадисън, а пък Барнс беше резерва. Това направи тима на Брендън Роджърс лесна плячка за Славия. Загубата е едва втора за лисиците през 2021-а. Чешкият тим пък спечели визита в Англия след пет неуспешни опита. Халфът Лукаш Провод изведе гостите напред след почивката. 19-годишният нападател Абдала Сима после вкара за 0:2.

Германия остана без отбор в Лига Европа

Бундеслигата се прости и с двата си участника в турнира. Байер Леверкузен падна с 0:2 от Йънг Бойс, като швейцарците продължават напред с общ резултат 6:3. Йънг Бойс игра силно и стабилно в защита и ограничи максимално Байер. Сибачеу вкара за 0:1 малко след почивката, а Фаснахт покачи на 0:2 в края.

Хофехайм също загуби с 0:2 от Молде и с общ резултат 3:5 отпадна от турнира. Така Хофе не успя да стигне за първи път в историята си осминафинал. Андерсен вкара за 0:1 в средата на първото полувреме. Отново той се разписа в петата минута на добавеното време за 0:2.

Останалите резултати:

Рейнджърс – Антверпен 5:2 (общ резултат 9:5)
Манчестър Юнайтед – Реал Сосиедад 0:0 (общ резултат 4:0)
Аякс – Лил 2:1 (общ резултат 4:2)
Наполи – Гранада 2:1 (общ резултат 2:3)
Шахтьор Донецк – Макаби Тел Авив 1:0 (общ резултат 3:0)
Виляреал – Залцбург 2:1 (общ резултат 4:1)
Брюж – Динамо Киев 0:1 (общ резултат 1:2)
Динамо Загреб – Краснодар 1:0 (общ резултат 4:2)
Милан – Цървена звезда 1:1 (общ резултат 3:3, Милан продължава с повече голове на чужд терен)
ПСВ Айндховен – Олимпиакос 2:1 (общ резултат 4:5)
Рома – Брага 3:1 (общ резултат 5:1)