Студът отстъпва бавно пред слънцето. Студът постепенно ще отстъпи място на слънцето през днешния ден. Това става ясно от прогнозата на специалистите от Националния институт по хидрология и метеорология.
Минималните температури в сутрешните часове ще бъдат между минус 6° и минус 1°, в София – около минус 5°. Днес през деня времето ще бъде предимно слънчево. По-значителни временни увеличения на облачността ще има над източните райони. Ще духа до умерен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 5° и 10°, в София – около 7°.
В планините ще е предимно слънчево, преди обяд по билата – мъгливо. Ще духа умерен, временно силен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около минус 2°, на 2000 метра – около минус 6°.
По Черноморието ще е предимно слънчево. По-значителни увеличения на облачността ще има в следобедните часове. Ще духа умерен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще бъдат 8°-9°, колкото е температурата на морската вода. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Вижте още:
- Температурите падат още надолу, на места ще има краткотрайни дъждове (Времето) – Flashnews
- Внимавайте с времето! Аномалиите нямат край – Flashnews
- След седем години: Няма съгласие в ЕС за смяната на часовото време – Flashnews
- Аномалии във времето: 30-градусова жега днес, после – зимата удря – иде сняг – Flashnews