Слънчев ден, само за плаж днес (Времето)

Слънчев ден, само за плаж днес (Времето)

Слънчев, подходящ за плаж ще бъде днешният ден според прогнозата на специалистите от Националния институт по хидрология и метеорология.

След обяд ще има временни увеличения на облачността, но само на отделни места в планинските райони ще превали слаб дъжд. Ще бъде почти тихо, след обяд и горещо с максимални температури между 30° и 35°, в София – около 31°.

В планините ще бъде слънчево. Около и след обяд ще има купеста облачност, но само на изолирани места в масивите от Западна България ще превали слаб дъжд. Ще духа слаб, по високите части умерен вятър от северната четвърт. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 24°, на 2000 метра – около 15°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево, в следобедните часове с купеста облачност. Ще духа слаб вятър от източната четвърт. Максималните температури ще бъдат между 25° и 27°. Температурата на морската вода е 21°-23°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

- реклама -