Титоград - ЦСКА-София

ЦСКА-София се класира напред след скучно 0:0

ЦСКА-София се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа. Червените отстраниха Титоград с общ резултат 4:0. Българският тим бе спечелил с 4:0 първия мач и в реванша направи протоколно 0:0. Двубоят в Черна гора обаче бе скучна футболна мъка.

Нивото и на двата тима бе доста ниско и, ако това може да се приеме за очаквано за софиянци, то домакините бяха отчайващи. Най-доброто за тях се случи в 16-а минута, когато Джалович нацели гредата. Силните минути за гостите бяха в началото на второто полувреме. Тогава Кери имаше тир положения, но без резултат.

Иначе треньорът Добромир Митов направи пет промени в състава си. Бодуров бе титуляр в защита, Уот смени Соу в атака, а другите нови бяха Бикел, Антов и Малинов.

Осиек чака ЦСКА-София

Следващият съперник на червените по пътя към груповата фаза на Лига Европа също е балкански тим – Осиек. Столичани са домакини идния четвъртък. Под въпрос за двубоя е Греъм Кери. Ирландецът получи контузия в самия край на визитата на Титоград. Най-вероятно той няма да играе и срещу Черно море през уикенда.

Съставът на ЦСКА-София: Черниаускас – Жеферсон, Бодуров, Гълъбов, Бикел – Антов (67 – Пинто), Малинов, Фабрини (Митков), Кери (82 – Соу), Да Силва – Уот