Арсенал
Алекс Окслейд-Чембърлейн по време на мача с Хъл

Съдия помага на Арсенал срещу Хъл, след това се извинява

Арсенал постигна победа с 2:0  като домакин на  Хъл Сити в среща от 25-ия кръг на Висшата лига. По този начин „артилеристите” прекъснаха серията си от две поредни загуби в първенството.

Успехът на „Емирейтс” дойде спорно, а гостите определено могат да имат сериозни претенции към съдията Марк Клатенбърг. Арсенал откри резултата в 34-ата минута с гол на Алексис Санчес. Попадението на чилийския национал обаче не трябваше да бъде зачетено, тъй като нападателят вкара топката с ръка, което остана незабелязано за съдийската бригада.

След почивката играчите на Хъл отново бяха сериозно ощетени от арбитъра, след като Клатенбърг спести червен картон на Кийрън Гибс. Бранителят на Арсенал фаулира откъсващия се сам срещу Петър Чех Лазар Маркович, но вместо да го изгони, реферът му показа само жълт картон.

В крайна сметка „топчиите” подпечатаха успеха си в 92-ата минута след гол от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Сам Клукас. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Алексис Санчес, който с прецизен удар, реализира втория си гол в мача.

С успеха Арсенал се върна на третата позиция в класирането с актив от 50 точки, докато остава в опасната зона – на 18-то място с 20 точки.

„Да, имаше игра с ръка“, каза играчът на Хъл Робъртсън, който бе близо до ситуацията. „Когато излязохме за второто полувреме, реферът ни се извини и каза, че е имало игра с ръка. Значи той очевидно е изгледал ситуацията на повторение в паузата и е видял, че е сбъркал“, допълни състезателят на „тигрите“.