Манчестър Сити - Лайпциг
Снимка: twitter.com/ChampionsLeague

Сити вкара шест на Лайпциг, Ливърпул надви Милан

Финалистът в Шампионската лига от миналия сезон Манчестър Сити започна новия с разгромно 6:3 над Лайпциг. Мачът беше истинско украшение, но и двата тима допуснаха много грешки.

Нейтън Аке изведе тима на Пеп Гуардиола напред още в 16-ата минута. Той стана десетият различен футболист на Сити с гол този сезон. След това Мукиеле си вкара комичен автогол за 2:0. Той обаче се раваншира малко по-късно и имаше роля за попадението на Кристофер Нкунку за 2:1. В добавеното време на първата част Рияд Марез направи 3:1 от дузпа.

Второто полувреме започна с гол в полза на Лайпциг – отново се разписа Нкунку. После обаче Джак Грийлиш отбеляза дебюта си за клуба в Шампионската лига с красив гол за 4:2. Нкунку оформи хеттрика си в 73-ата минута. Надеждите на гостите обаче бяха пречупени набързо. Първо Кансело покачи на 5:3 с красиво изпълнение, а после Анхелиньо беше изгонен. В края Габриел Жезус добави попадение за 6:3.

Ливърпул обърна Милан на „Анфийлд“

Ливърпул навакса пасив, за да обърне Милан с 3:2 на „Анфийлд“. Тимът на Юрген Клоп обсади вратата на своя съперник и поведе още в деветата минута. Тогава Томори си вкара автогол. После вратарят Майнан спаси дузпа, изпълнена от Салах. Милан обаче вкара два бързи гола в края на полувремето, за да поведе. Първо в 42-ата минута се разписа Ребич, а в 44-ата – Диас.

Ливърпул продължи да мачка росонерите и изравни веднага след паузата. Салах се реваншира за изпуснатата дузпа, като направи 2:2. А 20 минути преди края Джордън Хендерсън направи 3:2. Той се разписа в Шампионската лига за първи път от седем години насам.