Сити - Евертън

Сити се завърна на върха след успех над Евертън

Манчестър Сити постигна успех с 3:1 над Евертън в среща от 17-ия кръг на Висшата лига. Така шампионът излезе, поне временно, на върха на класирането. Победата бе 10-а поред за отборът на Пеп Гуардиола като домакин във Висшата лига.

Първата добра ситуация за гол се откри пред гостите. Центриране в наказателното поле стигна до Ричарлисон, но ударът му премина високо над вратата. Постепенно домакините наложиха своята воля и в 22-та минута поведоха с 1:0. Лирой Сане изведе зад защитата Габриел Жезус, който с шут покрай плонжа на Пикфорд откри. Това бе първи гол за него след 487 сухи минути. Последва отлично спасяване на английския национал след удар на Рияд Марез.

Жезус бележи за втори път за Сити

След почивката шампионите започнаха отлично и след комбинация между Сане и Жезус бразилецът вкара второто си попадение. Тимът на Марко Силва се върна в мача след гол на Доминик Калвърт-Люин за 2:1. Резервата Рахийм Стърлинг обаче наказа нова грешка на отбраната на Евертън и отблизо с глава направи 3:1.

В края на терена се появи и Кевин де Бройне, който не бе играл от 1 ноември насам. Това бе едва шестият му мач през сезона, като той има едва 250 минути на терена.

Така Сити се завърна на върха във Висшата лига с две точки аванс пред Ливърпул. Утре червените приемат Манчестър Юнайтед в голямото дерби на кръга.