Манчестър Сити

Сити се справи с лекота с Юнайтед в дербито на Манчестър

Манчестър Сити се справи с лекота с Манчестър Юнайтед в градското дерби. Небесносините триумфираха с 3:1 и се върнаха на върха в класирането. Там за кратко се бе наместил Ливърпул, който надви Фулъм по-рано през деня.

Давид Силва откри още в 12-а минута. Това бе четвърти гол за него в последните пет мача. В началото на второто полувреме русият Агуеро преодоля с лекота Де Хеа за 2:0. Той се разписа за 151-и път в 218 срещи във Висшата лига. Тимът на Жозе Моуриньо, който бе без Погба, си върна надеждата след час игра. Тогава Марсиал вкара от дузпа, след като Лукаку бе съборен от Едерсон.

44 паса за третия гол на Сити

Шампионът не загуби обаче нито за минута контрол върху мача и заслужено стигна до трети гол. Той бе дело на Гюндоган две минути преди края. А в атаката за него футболистите на Гуардиола размениха 44 подавания. Подобно нещо не се случвало, откакто Хуан Мата се разписа за Юнайтед срещу Саутхемптън през септември 2015-а.

Гуардиола: Играхме малко страхливо

„През първото полувреме играхме със страх. Не искахме много да нападаме, а те се защитаваха добре. През втората част мачът се отвори и се справихме по-добре. И то срещу много силен съперник“, заяви Пеп Гуардиола.