Манчестър Сити - ПСЖ
Снимка: twitter.com/psg_english

Сити обърна ПСЖ и спечели групата си

Манчестър Сити се класира за елиминациите на Шампионската лига като победител в групата си. Шампионът на Англия обърна ПСЖ с 2:1 и събра 12 точки – 4 повече от френския тим. Така всички английски клубове в турнира стигнаха осминафиналите.

Сити доминираше през първото полувреме, но през него голове не паднаха. ПСЖ обаче вкара в 50-ата минута за 0:1 – Меси центрира, а Мбапе прати топката в мрежата.

Рахийм Стърлинг изравни в 63-ата минута след пас на Габриел Жезус. Стърлинг вече има три гола в последните три мача. Четвърт час преди края Габриел Жезус завърши хубава атака за 2:1.

ПСЖ също продължава напред, защото в другия мач в групата Лайпциг разби с 5:0 Брюж. И двата тима имат по 4 точки, като Лайпциг е с по-добра голова разлика. Биковете решиха всичко още през първото полувреме. Нкунку вкара за 0:1 в 12-ата минута, а малко по-късно Форсберг от дузпа направи 0:2. Андре Силва в 26-ата минута реализира за 0:3. В добавеното време на първата част Форсберг се разписа за втори път за 0:4. В самия край на двубоя отново Нкунку оформи крайното 0:5.