Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/ManCity

Сити и Тотнъм биха с много, Челси падна

Манчестър Сити спечели с 5:1 над Фулъм в четвъртия кръг на Висшата лига. Шампионите постигнаха нов клубен рекорд – 18-а поредна победа като домакин.

В 31-ата минута Хулиан Алварес откри резултата, разписвайки се в трети пореден домакински двубой. Само две минути след това Тим Рийм изненадващо изравни – 1:1. Нейтън Аке върна аванса на Сити в петата минута на допълнителното време на първата част.

След почивката с хеттрик се отличи Ерлинг Холанд. Норвежкият национал беше точен в 58-ата, 70-ата минута от дузпа и в добавеното време.

Манчестър Сити завърши с общо 61 удара към вратата на столичани. Тимът на Хосеп Гуардиола е лидер в класирането с 12 точки.

Тотнъм постигна 5:2 като гост срещу новака Бърнли. Лондончани изостанаха в резултата още в четвъртата минута след попадение на Лайл Фостър. Те изравниха след малко повече от четвърт час игра чрез Хьон-мин Сон. Кристиан Ромеро изведе Тотнъм напред във втората минута на допълнителното време на първата част.

Новото попълнение Джеймс Мадисън в 54-ата минута покачи резултата на 3:1. Сон оформи хеттрика си с попадения в 63-ата и 66-ата минута. Домакините върнаха един гол чрез Джош Браунхил в края.

Тотнъм е на втора позиция с 10 точки, Бърнли има четири поредни поражения.

Челси изненадващо загуби с 0:1 у дома срещу Нотингам Форест. Попадение на Антъни Еланга три минути след почивката осигури ценния успех в полза на гостите. Сините са едва на 11-та позиция в класирането.