Манчестър Сити

„Сините“ на Гуардиола спечелиха 172-ото дерби на Манчестър

Сити спечели срещу Юнайтед 172-ото дерби на Манчестър. В първата битка между новите мениджъри Жозе Моуриньо и Пеп Гуардиола на английска земя „гражданите“ се наложиха с 2:1 на „Олд Трафорд“.

Мачът започна по-добре за Сити, които доминираха и в един момент притежаваха топката над 70% от времето. Играчите на Гуардиола играха много по-бързо и комбинативно от своите съперници и това даде резултат. В 15-ата мин. грешка на цялата защита на Юнайтед доведо до излизане на Кевин де Бройне сам срещу Давид де Хеа и белгиецът се разписа за 1:0. В 36-ата мин. пак той беше в основата на втория гол за „гражданите“, като негов удар срещна страничната греда и топката попадна в краката на Келеши Ихеначо. Нигериецът без проблеми удвои резултата. Грешка в случая допусна Дейли Блинд, който се забави и покри засадата.

В края на полувремето футболистите на Юнайтед се активизираха и създадоха няколко положения. Голът за „червените дяволи“ падна в 42-ата мин., когато дебютиращият за Сити вратар Клаудио Браво изпусна една центрирана топка и даде възможност на Златан Ибрахимович да вкара красив гол от воле.

zlatan

Равностойно второ полувреме

В началото на второто полувреме мениджърът на Юнайтед Жозе Моуриньо замени безличните Джеси Лингард и Хенрих Мхитарян с Андер Ерера и Маркъс Рашфорд. Резервите успяха да раздвижат играта на домакините и те успяха да създадат няколко положения, но до гол не се стигна. Отборът на Гуардиола разчиташе на контраатаки и също имаше шанс да вкара, като Де Бройне оцели още един път гредата, но топката се разходи по голлинията на Де Хеа.