Яник Синер

Синер и Хуркач ще спорят за титлата в Маями

Яник Синер и Хуберт Хуркач ще спорят за титлата на в Маями. И за двамата това е първи финал на турнир от сериите Мастърс 1000. Досега те нямат мач помежду си.

Синер Роберто Баутиста Агут в полуфиналите – 5-7, 6-4, 6-4, за два часа и половина игра. Двубоят започна с пробив за испанеца, но младият италианец го върна в шестия гейм. Баутиста Агут проби отново в 11-ия гейм, след което сервира успешно за сета. Във втората част Синер отрази четири точки за пробив при 3-3, проби и изравни резултата.

В третия сет Баутиста Агут поведе с пробив и 3-1 гейма, но изпусна контрола. Италианецът изравни, а после проби в десетия гейм, след което успешно сервира за мача. Така той стигна до последния мач в едва четвъртия турнир от подобна категория, в който играе. Италианецът, който спечели турнира в София през 2020-а, е на само на 19 години. Той стана вторият най-млад финалист в Маями след Рафаел Надал през 2005-а.

Хуберт Хуркач, който отстрани в предишния кръг Стефанос Циципас, се справи и с Андрей Рубльов след 6-3, 6-4. Полякът дръпна на бърза ръка с 5-1 гейма, но после пропусна пет сетбола. Рубльов обаче стигна само до един пробив и загуби с 3-6.

Вторият сет стартира с брейк за поляка, който удържа напъните на Рубльов до края. И след два пропуснати мачбола реализира третия за 6-4.