Симона Халеп

Симона Халеп спечели титлата в Рим

Бившата номер 1 в света Симона Халеп триумфира на силния тенис турнир в Рим. Румънката победи друга бивша водачка в ранглистата Каролина Плишкова. Резултатът е 6-0, 2-1 и отказване на чехкинята заради контузия.

Плишкова имаше проблеми още от началото. Тя предаде първия сет само за 20 минути. После поиска медицинска помощ, но не успя да продължи. „Това не е начинът, по който искахме да свърши турнирът. Но ти игра супер преди финала. Пожелавам ти бързо възстановяване и успех на Ролан Гарос. Може там да се срещнем отново във финала“, заяви румънката.

Триумфът е първи за Симона Халеп от Рим, като тя има и два загубени финала тук – през 2017-а и 2018-а. Това е 22-а титла от WTA в професионалната ѝ кариера. Тя има 14 поредни победи на корта преди след паузата заради пандемията от коронавирус.

След седмица Халеп започва участието си на Ролан Гарос. Тя е втора в световната ранглиста и ще е поставена под номер едно в схемата в Париж. Първата в света Ашли Барти няма да защитава титлата си от Ролан Гарос. Симона Халеп спечели титлата в Париж през 2018 година.