Атлетико Мадрид - Атлетик Билбао

Диего Симеоне постави рекорд с Атлетико – ВИДЕО

Диего Симеоне постави величестен рекорд начело на Атлетико Мадрид снощи. Той стана треньорът с най-много победи в историята на клуба. Това стана факт, след като дюшекчиите надиграха Атлетик Билбао с 2:1 на „Уанда Метрополитано“. Двубоят беше отложен от 18-я кръг на Ла Лига.

Диего Симеоне вече има 309 победи начело на тима, постигнати в 514 мача. Аржентинецът изпревари Луис Арагонес, който има 308 победи в 612 срещи начело на Атлетико.

Симеоне оглави клуба от Мадрид през 2011 г. С него той има титла (сезон 2013/2014), купа на Испания (2012/2013), Суперкупа (2014), два пъти Лига Европа (2011/2012, 2017/2018) и Суперкупа на УЕФА (2012, 2018).

Иначе снощи баските откриха резултата с попадение на Икер Муниаин в 21-ата минута. В добавеното време на първата част обаче Маркос Йоренте изравни – 1:1. В 51-ата минута Луис Суарес осигури победата на Атлетико с гол от дузпа. Това е 18-о негово попадение през сезона.

Тимът на Диего Симеоне е на върха в подреждането с 62 точки – шест повече от втория Барселона. Атлетик Билбао е на осма позиция с 33 точки.