Симеоне

Симеоне: Футболистите ми бяха невероятни срещу Арсенал

Наставникът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне похвали отбора си за чудесното представяне в гостуването на Арсенал (1:1). „Дюшекчиите“ играха с човек по-малко почти цял мач, след като Шиме Върсалко получи втори жълт картон.

Симеоне пък реагира прекалено емоционално на изгонването на хърватина и малко след това беше отстранен, след като поиска картон за противников играч. УЕФА може да наложи наказание на аржентинеца до три мача и ако това се случи, Симеоне няма да бъде на скамейката във финалния двубой, ако Атлетико се класира.

„Много тежко е да гостуваш на Арсенал – страхотен стадион, великолепен треньор, а ние да останем десетима. Начинът, по който играчите на Атлетико се справиха с натиска бе невероятен, а феновете ни допринесоха за него със своята позитивна енергия. Най-доброто описание на този мач – оцеляване в Лига Европа. Футболистите на Арсенал вършат фантастична работа вече много години. На такъв стадион, с такъв атакуващ футбол. Арсенал се сражава във всяка една минута от мача, това е футбол. Въпреки това нито веднъж не ми мина мисълта, че Атлетико може да загуби. Хората си нямат и понятие колкото трудно е да играеш в отбрана. Да, футболът е игра, а играта е развлечение. Въпреки това трябва да имате топки, за да се отбранявате с десет човека 80 минути на „Емиратс“. Това показа какъв характер притежаваме и е послание за нашите съперници“, каза Симеоне.

Той отнася автоматично наказание за един мач за изгонването му, но ако реферът Клеман Тюрпен отрази в доклада си обидите и заканите, които треньорът му отправи, санкцията може да бъде увеличена на три срещи.

Гризман: Облак е най-добрият вратар в света в момента

Нападателят на Атлетико Мадрид Антоан Гризман определи представянето на съотборника си Ян Облак като решаващо за добрия резултат, който постигнаха вчера „дюшекчиите“ в гостуването на Арсенал (1:1). Облак се отличи с много спасявания, а Гризман вкара изравнителния гол в заключителните минути.

„Началото на мача беше ужасно, но Атлетико съумя да постигне добър резултат преди реванша у дома. Относно Облак, той е най-добрият вратар в момента. Не го казвам, само защото е мой съотборник. Погледнете какви спасявания прави и какво печели Атлетико от това“, каза Гризман. Ответният мач в испанската столица ще се играе на 3 май.