Чамов

Симеон Чамов на осминафинал в Рио

Симеон Чамов започна с победа участието си на Игрите в Рио. Българинът се класира за осминафиналите в кат. до 69 кг на олимпийския турнир по бокс след категорична победа над турчина Онур Сипал.

Колебливо начало, но уверен финал

Състезателят ни започна колебливо срещата, но още след първата минута диктуваше събитията на ринга. Съдиите дадоха предимство на Чамов след първия рунд, който завърши с 2:1 гласа за боксьора ни.

През втората част българинът се представи на още по-високо ниво и не остави никакъв шанс на съперника си. Със спокойна игра от дистанция 25-годишния дебютант на Олимпийски игри, не само спечели рунда с 3:0 съдийски гласа, но успя да отвори рокада над дясното око на турчина.

Заради нея се наложи прекъсване в третия рунд и трябваше лекар да зашие раната на Онур Сипал. Кръвта добави нова ярост в играта на турчина. Но силите му станаха само да завърши мача и да загуби мача с 0:3 съдийски гласа.