Ига Швьонтек
Снимка: ЕРАБГНЕС

Швьонтек отвя Халеп за четвъртфинал в Париж

Младата полякиня Ига Швьонтек се класира за първия си четвъртфинал в турнири от Големия шлем. Тя разби водачката в схемата Симона Халеп с 6-1, 6-2 в мач от четвъртия кръг на Ролан Гарос.

Преди година двете се срещнаха на същата фаза, като тогава румънката даде само един гейм на съперничката си. Днес обаче ролите бяха разменени и 19-годишната Швоьонтек тотално надигра Халеп.

Полякинята диктуваше събитията от самото начало, като бе изключително агресивна. Тя се придвижваше много бързо по корта, нанизвайки уинър след уинър. Тийнейджърката проби Халеп два пъти в първия сет и още толкова във втория. Швьонтек спечели за малко над един час игра. Халеп пък не успя да стигне до нито една възможност за пробив.

Полякинята завърши мача с 30 печеливши удара срещу 20 непредизвикани грешки и 89 процента успеваемост на мрежата.

За място на полуфиналите Швьонтек ще спори с миналата през квалификациите Мартина Тревисан. Италианката победи петата поставена Кики Бертенс с 6-4, 6-4.

Загубите на Халеп и Бертенс означава, че от поставените в схемата в турнира остават само четири. Това са Елина Свитолина, София Кенин, Петра Квитова и Онс Жабер.