Ига Швьонтек спаси мачбол и победи бившата номер 1 в света Наоми Осака във втория кръг на Ролан Гарос. Полякинята спечели след 7-6(1), 1-6, 7-5 в мач от втория кръг на откритото първенство по тенис на Франция.
Двете играха цели три часа на закрития корт в Париж. Швьонтек спечели тайбрека в първия сет, след което Осака доминираше тотално. Японката записа два пробива и взе първите четири гейма на втората част, а в седмия направи и трети брейк за крайното 6-1.
Осака започна по подобен начин втория сет. Тя взе подаването на полякинята във втория гейм и защити преднината си на собствен сервис за 3-0. Швьонтек се добра до 3-5 и в деветия гейм отрази мачбол. После тя взе следващите две точки и проби за 3-4.
Това даде импулс в играта на поставената под номер едно и тя взе всички геймове до края. Това фиксира 16-ата поредна победа на Швьонтек на откритото първенство на Франция, като тя защитава две поредни титли в Париж.
Следващата ѝ съперничка ще бъде излъчена в срещата между Яна Фет и Мари Бузкова.
Кок Гоф също се класира за следващата фаза на турнира. Американката надделя над словенката Тамара Жиданшек в два сета. Следващата съперничка на Гоф ще бъде Яфан Ван или Даяна Ястремска.
За третия кръг се класира и Онс Жабюр. Тузинийката взе успех в три сета над колумбийката Калина Осорио. Следващата ѝ съперчника ще Лейла Фернандес или Сиюй Ван.
Голяма част от днешните мачове, включително тези на Григор Димитров и Виктория Томова бяха отложени заради дъжда над Париж.