България - Швеция
Снимка: eurovolley.cev.eu

Швеция спря България на Евро 2021

Швеция сложи край на доброто представяне на женския национален отбор по волейбол на Евро 2021. Българките приключиха участието си след загуба с 2:3 (25:12, 21:25, 22:25, 25:14, 17:19). Тимът на Иван Петков отпадна на осминафиналите, след като пропусна два мачбола в тайбрека.

Българките направиха два великолепни гейма – първият и четвъртият. В другите обаче шведките играеха по-стабилно и уверено. Присъствието на Христо Стоичков на трибуните в зала „Колудрума“ също не помогна.

България - Швеция, Стоичков

Българският тим започна с летящ старт и взе преднина от 7:1. Националките увеличиха аванса си и не срещнаха трудности до края на гейма. В началото на втория гейм Швеция поведе с четири точки след грешки на нашия тим. Сервисът на севернячките също работеше добре и затрудняваше посрещането. Логично скандинавките изравниха.

Двата тима бяха равностойни в третия гейм и българките водеха с две точки в средата му. Играта вървеше точка за точка, но в края нашите отново започнаха да бъркат и шведките поведоха.

В четвъртия гейм началото отново беше равностойно. После обаче България натрупа аванс от 16:10, заигра много по-уверено и затвори частта след 25:14.

В тайбрека Швеция отново заигра по-стабилно. Нашите на три пъти повеждаха с по две точки, но се стигна до изравняване при 13:13. Българките имаха два мачбола, но не успяха да ги спечелеят. След това волейболистките на Швеция на свой ред имаха две точки за затваряне на мача, но не успяха. В третия път обаче те сложиха точка на спора.

Съперникът на скандинавките на четвъртфинала ще е Нидерландия.