Словакия - Швеция
Снимка: twitter.com/svenskfotboll

Швеция направи голяма крачка към елиминациите

Швеция победи Словакия с 1:0 и направи голяма крачка към елиминациите на Евро 2020. Скандинавците са първи в група Е с четири точки, една повече от Словакия. Испания и Полша играят утре.

Единственият гол в двубоя вкара Емил Форсберг от дузпа в 77-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на вратаря Мартин Дубравка срещу резервата Робин Куаисон. Ударът на Форсберг прекрати головата суша от 365 минути за шведите. Последното попадение на Швеция беше в първия мач от Евро 2016.

Любопитно също така е, че 88% от всички голове за скандинавците въобще на финали са през второто полувреме.

„Усещането да спечелим е много хубаво. Играхме по-добре през второто полувреме. Трите точки са изключително ценни за нас. Сега имаме реален шанс да продължим напред“, коментира Форсберг. Голът е десети за него в 60 мача за националния тим.