Швейцария - България

Швейцария наказа националите и се класира за Мондиала

Швейцария победи с 4:0 националния отбор на България по футбол. Това обаче е най-малкото, с което се отърваха футболистите на Ясен Петров. Швейцарците удариха две греди, а две техни попадения бяха отменени. Те имаха и 17 корнера. Нашите се отчетоха с два неточни удара и 4 смислени минавания на центъра.

Победата класира Швейцария за финалите на световното първенство в Катар. Тимът завърши на първо място в групата, след като Италия се издъни във визитата си на Северна Ирландия. Европейският шампион имаше предимство, но не успя да стигне до гол. Така адзурите завършиха втори в групата и ще играят бараж. Северна Ирландия е на трето място, българите – на четвърто.

Успехът идва точно 12 години, след като част от тези футболисти станаха световни шампиони. Те го направиха на първенството за юноши до 17 години в Нигерия.

Иначе нашите удържаха натиска на домакините през първото полувреме с тотално опълчение. През второто обаче падна ранен гол и след това швейцарците нямаха спиране. Окафор откри в 48-ата минута. В 57-ата Варгас направи 2:0, а в 72-ата Седрик Итен покачи на 3:0. Последният гол за тима на Мурат Якин падна в добавеното време и беше реализиран от Ремо Фройлер. Джердан Шакири пък беше сменен на края, за да получи заслужени аплодисменти в своя мач номер 100 за националния тим.