Бреел Емболо, Швейцария
Снимка: twitter.com/FIFAWorldCup

Швейцария започна Мондиал 2022 с 1:0 над Камерун

Швейцария започна с трудна победа световното първенство в Катар – 1:0 над Камерун. Гола вкара роденият в Камерун Бреел Емболо в началото на второто полувреме. 25-годишният нападател не отпразнува попадението си.

Емболо се мести със семейството си когато е на шест години. През 2014-а той получи и швейцарско гражданство.

Камерун игра силно през първото полувреме и създаде няколко добри възможности за гол. Ян Зомер обаче спаси удари на Мбемо, Чупо-Мотинг и Екамби. После Аканджи би встрани от вратата в рядка възможност за Швейцария.

Три минути след почивката европейците поведоха. Шакири центрира отдясно, а Емболо засече във вратата. В 57-ата минута Чупо-Мотинг отново стреля, но Зомер пак спаси. Малко по-късно и Онана се намеси след удар на Рубен Варгас.

В последните секунди резервата Харис Сеферович можеше да вкара за 2:0. Защитник на Камерун обаче изчисти от голлинията.

Загубата е осма поред за африканския тим на световни финали.