Диего Шварцман
Снимка: twitter.com/rolandgarros

Шварцман се разправи с Григор Димитров

Диего Шварцман победи лесно Григор Димитров и сложи край на участието му на Ролан Гарос. Аржентинецът продължава в третия кръг след 6-3, 6-1, 6-2. Той спечели след 2 часа и 15 минути.

Следващият съперник на Шварцман може да е световният номер 1 Новак Джокович. Сърбинът обаче трябва преди това да победи Алиаж Бедене.

От началото на турнира Григор беше загубил само 10 гейма, но стартира, давайки три точки за пробив на съперника си. Той ги спаси, но аржентинецът все пак го проби за 0-1. 16-ия в света проби отново в следващия сервис гейм на нашенеца. Димитров все пак отговори, като след седем брейкпойнта най-накрая взе първия си гейм. После двамата показаха отличен тенис, но Шварцман беше по-силен във важните моменти. И с нов пробив в деветия гейм затвори сета.

В следващата част всички вървеше добре до 2-1. После Гришо отпадна физически и психически и спечели само три точки от последните 23.
В третия сет Григор се събуди и спечели първия гейм на нула. После дори успя да пробие объркания аржентинец. Гришо имаше точка да поведе с 3-0, но не успя. И след 12 минути Шварцман върна пробива. После аржентинецът спечели 11 поредни точки и поведе с 3-2. После за него не беше трудно да спечели мача.